Mechanik Bolesławiec kontra ASO

Czy mechanik Bolesławiec może być lepszy od ASO?

mechanik Bolesławiec

Lokalny mechanik Bolesławiec czy autoryzowany serwis?

Posiadacze samochodów doskonale wiedzą, że awarie mogą zdarzyć się nawet w najlepszych markach i najnowszych autach. W takich wypadkach nie pozostaje nic innego, jak laweta Ropczyce, a następnie mechanik Bolesławiec. Jednak decyzja, czy wybrać lokalny warsztat samochodowy Bolesławiec, czy ASO wcale nie jest tak oczywista. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Decyzja zależy tego od tego, jakie posiadamy auto oraz czy jest objęte gwarancją producenta. Oczywiście też nie bez znaczenia są koszty, które należy ponieść w związku z naprawą.

Wizyta w autoryzowanym serwisie samochodowym

Wizyta w ASO większości kierowców kojarzy się przede wszystkim z wysokimi kosztami. Nie musi tak jednak być, szczególnie jeśli auto jest objęte gwarancją producenta. W zamian za to otrzymujemy dostęp do specjalistów najwyższej klasy, którzy dobrze znają daną markę. Oczywiście wymiana oleju Bolesławiec może być wykonana przez każdego mechanika, a nawet użytkownika auta. Jednak awarię istotnych elementów samochodu czy elektroniki tak dziś powszechnej, sprawnie usunie fachowiec z autoryzowanego serwisu.

Zlecając naprawy w ASO, otrzymuje się gwarancję na wykonaną usługę. W razie ponownej usterki tego samego elementu w niedługim czasie, serwis powinien usunąć ją bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo praca na oryginalnych częściach zamiennych, to standardowa procedura. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymujemy wysokiej jakości części i usługę.

Niestety są także wady wybierania ASO. Przede wszystkim mogą to być wysokie koszty jeśli na auto skończyła się gwarancja bądź naprawa nie jest realizowana w ramach ubezpieczenia. W takim wypadku lokalny warsztat samochodowy Bolesławiec będzie znacznie tańszy. Czas naprawy także może być dłuższy, szczególnie jeśli jest to jedyny serwis danej marki na całą okolicę.

Mechanik z okolicy

Dobry mechanik samochodowy Bolesławiec oferuje swoim klientom indywidualne podejście do problemu. Najczęściej sam dokonuje oględzin, wycenia naprawę, a następnie ją wykonuje. Klient jest w stałym kontakcie z osobą, która naprawia auto, co najczęściej jest niemożliwe w autoryzowanych serwisach.

Wybierając warsztat samochodowy Bolesławiec, możemy mieć pewność, że mechanik posiada wiedzę ogólną o różnych markach samochodów. Nie ma więc potrzeby szukania specjalisty wyłącznie od konkretnego modelu. To szczególnie przydatne, gdy auto jest starsze lub nawet zabytkowe. Zlecając naprawę w lokalnym zakładzie mechanicznym, płacimy mniej niż w ASO. Często jednak, szczególnie w słabych warsztatach, nie otrzymujemy gwarancji na wykonane prace. Jeśli na skutek ponownej awarii naprawianego elementu konieczne będzie holowanie Kraków, nikt nie zrekompensuje tego kosztu. Do tego naprawy mogą odbywać się na słabej jakości zamiennikach.

mechanik Bolesławiecwarsztat samochodowy Bolesławiecwymiana oleju Bolesławiecmechanik samochodowy Bolesławiecholowanie Krakówlaweta Ropczyce